LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Chambersticks 15629170
nr 1562 9170
CHAMBERSTICKS
one pair, nickel silver, 19th century. Height: 9 cm cm,
ett par, nysilver, 1800-tal. Höjd: 9 cm
300
SEK 200
Monday September 11 2023
at 19:41:12
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.